6 Nisan 1920: Kahramanmaraş’ta deprem, siyasi liderlerin programları ve spor etkinlikleri

6 Nisan 1920

1- Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

2- Cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 19. Dönem SHP Diyarbakır Milletvekili Mahmut Uyanık için Karşıyaka Mezarlığı Ahmet Efendi Camisi’nde düzenlenecek cenaze törenine katılacak.

(Ankara/11.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı ve Şanlıurfa milletvekili adayı Bekir Bozdağ, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığının bayramlaşma programına katılacak.

(Şanlıurfa/12.00)

2- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Ankara İl Başkanlığınca düzenlenecek kahvaltı programına katılacak, Kırıkkale’de ziyaretlerde bulunacak.

(Ankara/10.00/Kırıkkale/15.00)

3- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde “Bahçelievler Geleneksel Bayramlaşma Programı” ile AK Parti Esenyurt İlçe Başkanlığı’nda “Karadenizli Hemşehrilerimizle Bayramlaşma Programı”na iştirak edecek.

(İstanbul/14.00/16.30)

SPOR

1- Avrupa Güreş Şampiyonası’na Hırvatistan’da grekoromen stilde müsabakalarla devam edilecek. 55, 63, 77, 87 ve 130 kilolarda repesaj ve finaller yapılacak; 60 kiloda Kerem Kamal, 67 kiloda Murat Fırat, 72 kiloda Selçuk Can, 82 kiloda Burhan Akbudak ve 97 kiloda Metehan Başar mindere çıkacak.

(Zagreb)

2- Spor Toto Süper Lig’in 31. hafta mücadelesi HangiKredi Ümraniyespor- Beşiktaş maçıyla başlayacak.

(İstanbul/19.00)

3- Spor Toto 1. Lig’in 34. haftasının ilk maçında Eyüpspor ile Pendikspor karşı karşıya gelecek.

(İstanbul/19.00)

4- ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nin play-off final serisi başlayacak; ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi ilk maçta Fenerbahçe Alagöz Holding’i konuk edecek.

(Mersin/19.00)

5- Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nin 26. haftası Manisa Büyükşehir Belediyespor- Frutti Extra Bursaspor, TOFAŞ- Anadolu Efes, Gaziantep Basketbol- Türk Telekom, Galatasaray Nef-Onvo Büyükçekmece Basketbol maçlarıyla sürecek.

(Manisa/13.00/Bursa/15.30/İstanbul/18.00/20.30)

6- Voleybol Misli.com Sultanlar Ligi’nin 26. ve sezonun lig etabının son haftasına İlbank-Eczacıbaşı Dynavit, Sigorta Shop-Nilüfer Belediyespor ve Bolu Belediyespor- Sarıyer Belediyespor karşılaşmalarıyla devam edilecek.

(Ankara/12.30/15.00/Bolu/15.00)

7- Voleybol AXA Sigorta Efeler Ligi’nin play-off 5-8’incilik etabı başlayacak; Bursa Büyükşehir Belediyespor- Cizre Belediyespor ve Galatasaray HDI Sigorta-TÜRŞAD ilk maçları yapılacak.

(Bursa/16.00/İstanbul/15.00)

8- Hentbol Kadınlar Süper Lig’in play-off 1. turunda Üsküdar Belediyespor-Armada Praxis Yalıkavakspor ve Görele Belediyespor- Kastamonu Belediyespor ilk maçları yapılacak.

(İstanbul/14.00/Giresun/16.00)

9- 2023 Okçuluk Dünya Kupası’nın 1. ayağına makaralı yay finaliyle devam edilecek.

(Antalya)

10- Milli motosikletçilerden Toprak Razgatlıoğlu’nun mücadele ettiği Dünya Superbike, Can Öncü ve Bahattin Sofuoğlu’nun yarıştığı Dünya Supersport Şampiyonalarının 3. ayağı Hollanda’da başlayacak.

(Assen)

***

Anadolu Ajansının yayımladığı haber, görüntü, fotoğraf ve internet ile wap için oluşturduğu her türlü bilgi, abone olmayanlar tarafından hiçbir şekilde kullanılamaz. Abonelerimiz de sözleşme kapsamı dışında bu yayınları çoğaltamaz, başka kurum ve kuruluşlara aktaramaz. Aykırı davrananlar hakkında hukuki ve cezai her türlü başvuru hakkımız saklıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir