AKP Karabük Milletvekili adayı Cem Şahin kimdir? Cem Şahin kaç yaşında, nereli?

Seçime günler kala, partiler milletvekili adaylarını açıkladı. Yoğun geçen mesainin ardından, AKP’nin Karabük milletvekili adaylarından biri de Cem Şahin oldu. Cem Şahin’in yaşamı ve kariyeri merak ediliyor. İşte ayrıntılar…

CEM ŞAHİN KİMDİR?

1977 doğumlu olan Cem Şahin, aslen Karabüklüdür. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde, Yüksek Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda tamamlamıştır. Doktora eğitimi ise Çankaya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Hukuku Anabilim Dalı’nda halen devam etmektedir.

2005 yılından beri Ankara Barosu mensubu olarak serbest avukatlık yapmakta olan Cem Şahin, birçok sivil toplum kuruluşunda, kuruculuk ve yöneticilik yapmıştır. AKP Ankara İl Seçim İşleri Başkanlığı ile AKP Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı bünyesinde Eğitimci ve Hukukçu olarak çeşitli görevler ifa etmiş, ardından 2018-2021 yılları arasında ise AKP Ankara İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmüştür. 2018 yılında gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Seçimi ile 2019 yılında gerçekleştirilen Yerel Seçimler sırasında AKP Ankara İl Seçim Koordinasyon Merkezi Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir