Babacan: 128 milyar dolara 226 milyar dolar daha eklendi

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu. Babacan, Merkez Bankası’nın Dolar kurunu baskılamak için “arka kapıdan” sattığı ve bir dönem muhalefetin de dile getirdiği 128 milyar doların üzerine 226 milyar dolar daha eklendiğini söyledi. Babacan, arka kapı satışlarının ise devam ettiğini ileri sürdü.

‘TOPLAM RAKAM 354 MİLYAR DOLARA ÇIKTI’

İsmail Küçükkaya’nın programında gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Ali Babacan, “128 milyar dolar meselesini ilk ben gündeme getirmiştim. Şu an itibarıyla bu 128 milyar doların üzerine 226 milyar dolar daha eklendi. Sonuçta toplam rakam 354 milyar dolara çıktı” dedi.

Seçimlerden sonra yeni Merkez Bankası Başkanı ve yeni bakanlar göreve başladıktan sonra 40 milyar dolar satıldığını söyleyen Babacan, “Yeni ekonomi yönetimindeki arkadaşlara sesleniyorum: ‘Rasyonalite’ demek kendinden önceki dönemin kusurlarını örtmek demek değil. Siz güven oluşturmak istiyorsanız açık ve şeffaf olmak zorundasınız” diye konuştu.

Babacan, “Seçimden sonra şu 4 ayda 40 milyar dolar daha açıklanmadan, arka kapıdan Merkez Bankasının döviz satışı var” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x