CHP’yi kahreden ölüm… Kılıçdaroğlu paylaştı

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde bugün CHP ilçe kongresi yapıldı. Mevcut ilçe başkanı Cemal Emir ile önceki ilçe başkanlarından Faruk Özdemir başkanlığa aday oldular.

Gergin başlayan kongrede Faruk Özdemir’in verdiği bazı örnekler üzerine salonda tartışmalar büyüdü. Özdemir, sözlerinin yanlış anlaşıldıysa özür dilediğini söyledi. Buna rağmen salonda iki tarafın destekçileri arasında tartışmalar devam etti.

HAYATINI KAYBETTİ

Faruk Özdemir, konuşmasından sonra salondaki yerine oturdu ancak bu arada listeleri hazırlamak için bir üst kata çıktı. Liste hazırlıkları sırasında aniden yere yığılan Özdemir’e partililer arasında bulunan doktor Atila Ilıman ambulans gelene kadar kalp masajı yaptı. Daha sonra Özdemir, özel bir hastaneye kaldırıldı ve oylama devam ederken vefat ettiği haberi geldi.

KILIÇDAROĞLU PAYLAŞTI

Özdemir’in hayatını kaybetmesi CHP’yi yasa boğdu. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından Özdemir için başsağlığı mesajı paylaştı. Üzüntüsünü dile getiren Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Yol arkadaşımız Faruk Özdemir’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Partimizin Etimesgut İlçe Kongresi’nde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Faruk Özdemir’e Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevdiklerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Başımız sağ olsun!”

Yol arkadaşımız Faruk Özdemir’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Partimizin Etimesgut İlçe Kongresi’nde geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Faruk Özdemir’e Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm sevdiklerine başsağlığı ve sabır diliyorum. Başımız sağ olsun!— Kemal Kılıçdaroğlu (@kilicdarogluk) August 6, 2023

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x