Feridun Bahşi kimdir, kaç yaşında? Feridun Bahşi nereli? Feridun Bahşi hagi partiden milletvekili?

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Sözcü TV’de katıldığı programda muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan karşısında ikinci tura kaldığı durumda kendisini destekleyeceklerini söylemesiyle dikkat çekti. Peki, Feridun Bahşi kimdir, kaç yaşında? Feridun Bahşi nereli? İşte ayrıntılar…

FERİDUN BAHŞİ KİMDİR?

Feridun Bahşi, 1 Şubat 1959 tarihinde Antalya’nın Yukarıkaraman ilçesinde dünyaya geldi. Babasının adı Ömer annesinin adı Saime’dir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitiren Feridun Bahşi, avukatlık stajını Antalya’da, hakimlik stajını ise İskenderun’da yaptı. Hakimlik kariyerine Edirne’de Ceza Hakimi olarak başladı. Daha sonra sırasıyla Siirt, Gümüşhacıköy ve Anamur’da Ceza Hakimliği yaptı. Kahramanmaraş Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanlığı, Konya Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı görevlerini yerine getirdi.

Feridun Bahşi, Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı iken, 17 Ağustos Depremi’nde Çınarcık’ta yaptığı binalar nedeniyle 195 kişinin ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan Veli Göçer’in davasına bakmış ve 25 yıl hapis cezası vermişti.

Feridun Bahşi, 2005 yılında atandığı Ankara Çocuk Ceza Hakimliği görevinden 2007 Türkiye genel seçimlerinde aday olmak için ayrıldı ve MHP Antalya 4. sıra milletvekili adayı oldu. Ayrıca 2011 Türkiye genel seçimlerinde ise MHP’nin Antalya 8. sıra milletvekili olarak yer aldı. 2009-2012 yılları arasında MHP Merkez Disiplin Kurulu üyeliği görevini yürüttü. Meral Akşener’in avukatlığını da üstlendi. İYİ Parti Kurucular Kurulu üyesi ve Ekim 2017-Ağustos 2018 dönemlerinde Genel İdare Kurulu üyesi olarak görev yaptı. Ağustos 2017 itibarıyla İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanıdır. 27. dönem Antalya Milletvekilidir.

FERİDUN BAHŞİ ÖZEL YAŞAMI

Feridun Bahşi, orta düzeyde İngilizce bilmektedir. Hakim Sabahat Bahşi ile evli olup iki çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir