İddia: Avatar 3’ün Uzun Versiyonu Dizi Olarak Çıkabilir!

James Cameron imzalı Avatar: The Way of Water, 13 yılın ardından nihayet geçtiğimiz aylarda vizyona girdi. İlk filmin 10 yıl sonrasında geçen yapım, beklendiği gibi gişe konusunda rekorlar kırarak tüm zamanların en başarılı üçüncü filmi oldu. Durum böyle olunca gelecekte çıkacak 3 yeni Avatar filmi için de heyecan arttı.

Üçüncü Avatar filminin 2024 yılında çıkmasını bekliyoruz. Henüz ne anlatacağı tam olarak bilinmese de merakla beklenen bu filmin çekimlerinin tamamlandığı açıklanmıştı. Bugün ise Avatar 3 hakkında bazı şaşırtıcı yeni iddialar ortaya çıktı.

İddiaya göre Avatar 3’ün 9 saatlik bir versiyonu, sinemadan sonra Disney+’ta mini dizi olarak yayınlanabilir

Sinema yazılarıyla tanınan Jeff Sneider’in John Rocha ile düzenlediği The Hot Mic podcast’inde ortaya atılan bir iddiaya göre James Cameron, çekimleri tamamlanan Avatar 3’ün dokuz saatlik bir versiyonunu yapım şirketi 20th Century Studios’a teslim etti. Cameron’ın, bu dokuz saatlik kesimin tamamına görsel efekt eklenmesini istediği de iddiada yer aldı.

Tabii ki bunun tamamı son versiyon olarak sinemalara gelmeyecek. Ekip, filmi kısaltarak 2024’te vizyona girmesi için uygun bir hâle getirecek. 9 saatlik kesimin ne kadar kısaltılacağı da merak konusu. Bilindiği üzere Avatar serisi, 2 saat 42 dakikalık ve 3 saat 12 dakikalık süreleriyle oldukça uzun filmlerden oluşmasıyla biliniyor. Bu iddia da üçüncü filmin yine çok uzun olabileceğini gösteriyor.

Peki, Cameron neden kaydın tamamına görsel efekt eklenmesini istiyor? İşte Sneider’ın programında ortaya attığı iddianın en çok dikkat çeken kısmı bu. İddiaya göre bunun amacı, 9 saatlik versiyonu sinemadan sonra Disney+’ta mini dizi olarak yayınlamak. Yani sinemada göreceğimiz hâlinin uzatılmış, silinen sahnelerin de yer aldığı bir versiyonunu Disney+’ta görme ihtimalimiz var.

Tabii ki bunların hepsinin bir iddia olduğunu, herhangi bir resmi bilgiye dayanmadığını tekrar belirtmek gerek. Serinin hayranları tarafından heyecanla beklenen Avatar 3’te nasıl bir yol izleneceğini ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Ancak şundan emin olabiliriz ki üçüncü film de en az diğer ilk ikisi kadar uzun olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir