IOSCO, 2023 için Kripto Düzenleme Raporu Hazırladı

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO), stablecoin, DeFi ve influencer‘lar üzerine düzenleme raporu hazırladı.

Kripto endüstrisinde uzun süredir konuşulan düzenlemeler, küresel çapta yoğun odak noktası haline geldi. Birçok ülke, gelecek yıllarda daha net düzenlemelerin ortaya çıkması için çalışıyor.

Diğer taraftan IOSCO, 2023 yılının ikinci çeyreğinde kripto varlıklara ilişkin düzenleme raporu için bir toplantı gerçekleştirecek. Kuruluşun düzenlemeler konusundaki tavsiyelerinin, 2023 yılının sonuna kadar yayınlanması amaçlanıyor.

IOSCO, Kripto Düzenlemelerine Odaklandı

Uluslararası Menkul Kıymetler Komisyonları Örgütü (IOSCO), kripto düzenlemelerine yönelik yön gösterici tavsiyelerini 2023 yılının sonuna kadar yayınlamayı planlıyor.

Oluşturulan bu IOSCO planlamasına göre, dijital pazarın her iki alanında da IOSCO yatırımcıların korunmasına odaklanılacak. Konuyla ilgili açıkalama yapan örgüt, şunları söyledi;

“IOSCO, çalışmalarının sonuçları aracılığıyla sürdürülebilir ve yenilikçi sermaye piyasalarının gelişimini desteklerken, yatırımcının korunmasını artırmayı, piyasa bütünlüğünü korumayı ve sistemik riski azaltmayı amaçlamaktadır.”

IOSCO daha önce, 2022 yılında DeFi, stablecoin’ler ve influencer’lar gibi konular üzerine bir rapor hazırlamıştı. Ulusal düzenleyicilere tavsiyeler veren örgüt, özellikle yanıltıcı ve yasa dışı promosyonlar için tüketicilerin korunmasını işaret etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir