Moskova’nın göbeğindeki bina, dron saldırısında hasar gördü

T24 Dış Haberler

Rusya’nın başkenti Moskova’da erken saatlerde gerçekleşen dron saldırısında inşaat altındaki bir bina vuruldu. Çarşamba günü gerçekleşen saldırıyla, Rusya’da Moskova bölgesine üst üst 6. günde de hava saldırısı düzenlenmiş oldu. 

Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, Telegram üzerinden bir mesaj paylaşarak, merkezde binaya hasar veren dronun dışında Moskova bölgesinin batısında Rus ordusunun iki dron düşürüldüğünü söyledi. 

RIA Novosti’nin aktardığına göre çarşamba sabahı şehirde bir patlama sesi duyuldu ve ardından  havalimanlarında uçuşlar geçici olarak durduruldu. 

RIA’nın haberinde, “Yüksek sesli patlama Moskova saatiyle 3.00 sularında duyuldu. Kısa süre sonra aynı bölgedeki binalardan dumanlar yükselmeye başladığı” belirtildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, dronun “elektronik harp” ile hedef alındıktan sınra kontrolden çıktığını ve bahsi geçen binaya çarptığını belirtti. 

Yapılan açıklamada Mozhaisk ve Khimki bölgelerinde de iki dronun hava savunma sistemleri tarafından düşürüldüğü belirtildi. 

Son günlerde Moskova sıklıkla dronlar tarafından hedef alınıyor. Cumartesi günü merkez bölgesinde bir bina Ukrayna dronu tarafından vurulmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x