Ne magazin polemiği imiş… Kavga köşe yazılarında sürüyor: Hürriyet ve Sabah topa girdi

Hürriyet yazarı Onur Baştürk “Uzi, Musti ve lokal egolar” başlıklı yazısında şunlardan bahsetti:

“Anlamsız lokal ego insanı yer bitirir. Bakınız son örnek, Uzi ve Mustafa Sandal atışması. Atışma nedeni Ağrı’daki bir konser.

Rap’çi Uzi, Mustafa Sandal’dan önce çıkacağını öğrenince heyheylenip şöyle tepki veriyor:
“Benim önüme Mustafa Sandal’ı çıkaramazsın. Hele hatır gönülle aman adam yaşlı vs. diyerek asla çıkaramazsın. Sene 2023, kimin ne kadar dinlendiği ortada.”
Sandal da bu gayet “hırt” yanıta 90’lar efendiliğinde ama yine egolu bir yanıt veriyor: “150 adet hit olmuş eserin olduğunda, Avrupa’da ödüller aldığında ve 30 yıl sonra da onbinlerce kişi seni alkışladığında tekrar konuşuruz… Bu arada beni konser öncesi arasaydın, benden sonra çıkmana müsaade eder destek olurdum.”
Bunun üzerine rap’çi Uzi azıcık yan çizip şöyle yazıyor: “Sen de beni arayıp buradaki gibi samimi bir dille en son sahneye çıkmak istediğini söyleseydin, ben de geçmişindeki başarılarına saygı duyarak senden önce çıkabilirdim Mustafa Abi.”
Bu lokal ego atışması bir kez daha şunu gösterdi:
∆ Her ikisi de Coachella, Primavera, Sziget, Glastonbury ya da benzeri global festivallerin yan sahnelerinden birinde kazara aynı anda sahne almayı becerse, “Önce miyim sonra mıyım? Sen kaç yaşındasın, ben kaç yaşındayım?”, “Ben kaç dinlendim, sen kaç ödül aldın?” türü abukluklar yapmazlardı. Zaten yapsalar da kimse anlam veremez, ilgilenmezdi de…
∆ Bu bir bakıma şuna benziyor: Restoranda istediği masa olmadığında ya da garson iki saniye bakmadığında çıldıran, menüdeki yemeğin orasını burasını değiştirtip o şekilde servis edilmesi için türlü şımarıklıklar yapanların, yurtdışındaki bir restorana gidince tüm kurallara uyması ve hatta kapıdaki kuyrukta sıra bekleyip bunu bir de ballandırarak anlatmalarına benziyor.
∆ Yani: Lokal ego dipsiz bir kuyu. Anlamsızlığı karanlığından daha büyük.”

Hürriyet’in bir başka yazarı Savaş Özbey Rap’çi Uzi hayatının “diss”ini yedi” bir yazı yayınladı:

“25 yaşındaki rap’çi Uzi, 53 yaşındaki Mustafa Sandal’la polemiğe girdi, durumu toparlamaya çalıştı ama bence ne duruma düştüğü bile hâlâ anlamamış halde. Gelin bu işteki üç büyük yanlışın kronolojisine bakalım.

Rap’çi Uzi, sahneye en son çıkmadığı için Mustafa Sandal ile polemiğe girdi. Daha doğrusu girmeye çalıştı ama olmadı.
Önce özetler…”

Sabah yazarı Hakan Uç da aynı polemiği köşesine “Uzi üşenmiş anlatmaya ben yazayım dinle Mustafa Sandal” başlığıyla taşıdı:

“Ağrı Dağı’nda geçtiğimiz günlerde gerçekleşen müzik festivalinin ardından Uzi ve Mustafa Sandal arasında yaşanan ‘Kim daha büyük star?’ diyaloğu, gündeme bomba gibi düştü.
Her şey festival gecesi iş insanı Hikmet Eraslan’ın sahneden “Uzi business class bilet istemişsin, burası Ardahan, burada business uçak bileti yok. Bir de Uzi efendi finalde tek başına kendin çıkmak istemişsin, olacak iş değil” diyerek o geceki sahneye çıkmayan Uzi’yi seyirciye yuhalatması ve haksız olarak suçlaması ile başladı…”

NE OLMUŞTU

Business Class uçuş olmadığı için Ağrı konserine katılmadığı iddia edilen Uzi, sosyal medyada tepkilere neden olmuştu.

Bir diğer iddiaya göre ise Uzi’nin “hiçbir sanatçının altında ön grup olarak çıkmayı kabul etmediği için konsere katılmadığı” ileri sürülmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x