Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Hack Şokuyla Vuruldu!

Aptos Network, kötü niyetli kişilerin Twitter hesabının kontrolünü ele geçirerek kullanıcıları cüzdanlarına erişim sağlama umuduyla sözde bir airdrop ile yemlemesinin ardından yeni bir siber saldırıya maruz kaldı. Aptos Vakfı topluluk üyelerini uyarmakta hızlı davrandı. Bununla birlikte, olumsuz hava altcoin işlem hacmine de yansıdı.

Aptos Network Twitter hesabı hacklendi!

Bilgisayar korsanları, Aptos’un (APT) Twitter hesabının kontrolünü ele geçirdi. Bunun ardından ağ kullanıcılarında paniğe baş gösterdi. Aptos Labs, Aptos Foundation ve Aptos Network’ün kendisinden oluşan Aptos ekosistemi, APT holder’larını ve tüm kullanıcı topluluğunu, kötü aktörlere özel bilgilerine erişim sağlayabileceği için herhangi bir bağlantıya tıklamaktan kaçınmaya teşvik etti.

İddialara göre, istismarcı bir aldatmaca olduğu ortaya çıkan bir airdrop’un reklamını yapıyordu. Böylece, kullanıcı cüzdanlarına erişmelerini sağlayacak yem atıyordu. Aşağıdaki sahte tweet, talep edilecek tokenlerin reklamını yapıyor. Ayrıca, 1.000.000 dolardan fazla talep olduğunu iddia ediyor. Örneğin sahte gönderiden bir alıntı:

Şimdiden 1.000.000 dolardan fazla talep oldu. Ancak çok geç değil! Herkes Ethereum ağına girip APT’yi talep edebilir. Zaman azalıyor, bu yüzden arz tükenmeden acele edin! Bu duyurunun, itiraz için artan rakamlarla güncellenmeye devam ettiğini unutmayın.

Hacker’lar CEO’nun da Twitter hesabını ele geçirdi

Uyarıyı yaymaya devam ederken Aptos Labs, hesabın kontrolünü yeniden kazanmak için müdahaleler yaptı. Bu süreçte kullanıcılara Aptos Blockchain’in güvenliği ve sorunsuz çalışması konusunda güvence verdi. Ayrıca, kötü aktörün Aptos CEO’su Mo Shaikh’in Twitter hesabına da el koyduğunu açıkladı. Bunu da dolandırıcılık girişimini daha da kötüleştirdiğin, belirtti. Çünkü hacker, bu sayede airdrop’u yöneticinin 24.5K takipçisine de duyurdu.

Birkaç dakika arayla yayınlanan ve yatırımcıların kanmamaları için uyarıldıkları ‘tıklama tuzağı’ niteliğindeki benzer bilgiler göz önünde bulundurulduğunda, saldırıyı tespit etmek kolay. Aptos Vakfı da web sitesinde topluluk üyelerini bilgilendiren bir uyarı yayınladı:

Twitter’daki Aptos_Network hesabının ele geçirildiğine dair resmi bir bildirim aldık. Hesapta yer alan APT airdrop ile ilgili son tweet sahtedir. Lütfen bu tweet’lerle veya verilen bağlantıyla etkileşime geçmeyin.

Altcoin fiyatı, düşen işlem hacmi nedeniyle geriledi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Aptos (APT) fiyatı son 24 saatte neredeyse %3 düştü. Buna paralel olarak 24 saatlik işlem hacmi de %25 azaldı. Olumsuz haberler, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) düşen ivmeyi göstermek için aşağı doğru yönelmesiyle gösterilen APT için bir toparlanma rallisi girişimini kesintiye uğrattı.

APT 1 Günlük Grafik

İşlem hacmindeki düşüş, yatırımcıların Aptos Network’ta normalliğin geri gelmesini bekleyerek ellerini sabitlemesiyle gerçekleşti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x