Bu Altcoin Ethereum’da Staking’i Başlattı: Fiyat Yükselişe Geçti!

Mantle, mETH likit stake protokolünü tanıtarak Ethereum tabanlı DeFi ekosistemini genişletiyor. DAO liderliğindeki web3 ekosistemi Mantle, bugün Mantle Liquid Staking Protocol’ü (LSP) Mantle Ekosistemine önemli bir katkı olarak tanıttı. Böylece kullanıcılara Ethereum’un doğrulayıcı ağıyla etkileşim kurmanın yeni bir yolunu açtı.

Mantle Ethereum üzerinde staking’i başlattı: mETH geliyor!

Mantle LSP, Ethereum L1 üzerinde çalışan ve Mantle tarafından yönetilen, izinsiz ve gözetimsiz bir Ethereum (ETH) likit stake protokolü. Proje, L2’nin ardından Mantle Ekosisteminin ikinci temel ürünü olarak karşımıza çıkıyor. Proje, değer biriktiren bir makbuz tokeni olan Mantle Staked Ether’i (mETH) piyasaya sürdü. Mantle, bu gelişmenin protokol için çok önemli bir adım olduğunu ileri sürüyor. Bu bağlamda Mantle şu duyuruyu yaptı:

Mantle çekirdek ürünü ile tanışın: Mantle LSP, izne tabi olmayan, gözetimsiz bir ETH likit stake protokolü! Genişletilmiş getiri fırsatlarına kapı açan, değer biriktiren makbuz tokenı mETH’i elinize alın.

Bu Ethereum üzerindeki staking atağı, Mantle’ın tokeni MNT üzerinde pozitif etki yarattı. Altcoin, gün içinde 0,55 dolar seviyelerinde seyrederken, gelişmeyle 0,59 dolara doğru yol aldı. MNT, basın zamanında günlük bazda %7,7 artışla 0,5856 dolardan işlem görüyordu.

MNT günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Başlıca paydaşlara meydan okuyor

Mantle’ın Ethereum stratejisinin hayati bir yönü, Lido, Coinbase ve Binance gibi baskın sağlayıcıların elinde artan ETH yoğunluğunu ele geçirmek. Mantle’ın baş stratejisti Jordi Alexander, sorunun isim tanıma ve kullanıcı tercihinden kaynaklanan bir geri bildirim döngüsünden kaynaklandığını vurguluyor. Mantle buna, Likit Staking ve DeFi (LSDfi) ekosisteminde mETH’i teşvik ederek karşı çıkıyor.

Amaç, kullanıcılar için çeşitli seçenekler sağlamak. Ayrıca, getirileri sürdürmek için sermaye verimliliğini artırmak. Mantle’ın DAO’su, MIP-25 yönetişim önerisini takiben, hazinesinden Ethereum stake etmeye başladı. Bu hamle, Lido Finance ile yatırılan 80 milyon dolarlık ETH’ye ekleniyor.

Mantle’ın finansal ayak izi

Proje, kripto piyasasında önemli finansal ayak izine sahip. Bu durum göz önüne alındığında, Mantle’ın likit staking arenasına girişi dikkat çekici. Mantle’ın yaklaşımı, 470 milyon dolarlık ETH ve 200 milyon dolarlık stablecoin varlığıyla Ethereum ağındaki merkezi olmayan finans ortamını önemli ölçüde etkileyebilir. Stratejileri, daha kapsayıcı ve merkezi olmayan bir stake ortamına doğru bir geçişi temsil ediyor. Sonuç olarak, günü düşüş eğiliminde açmasına rağmen Mantle (MNT) sonrasında pozitif bir ivme kazandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x