Hacamat sevdalısı dünyaca ünlü 7 isim! Vazgeçilmezleri oldu, hepsinin fikri aynı

1- Dwayne Johnson

Ünlü oyuncu ve güreşçi Dwayne Johson 2021 yılında yaptırdığı kupa tedavisinden oldukça memnun kaldığını söyledi. İş hayatındaki yoğunluğun bedeninde yarattığı yorgunluktan kurtulmak için sık sık hacamat yaptırdığını söyledi. Hacamat ve kupa çektirmenin bedeninde yarattığı etkiyi de espirili bir dille yorumladı: “Sadece geçmişteki hastalıklarıma ve yorgunluklarıma rağmen değil, aynı zamanda günlük yorgunluklarıma rağmen dengeli ve ideal durumda tutmak için her zaman yeni teknikler arıyorum. Her şeyin bedeli var, bu nedenle proaktif olmak kritik önem taşıyor. Elimizde yalnızca bir ceset var, o yüzden onunla ilgilenmeliyiz.”

2- Gwyneth Paltrow

‘Demir Adam’ gibi birçok ünlü filmde oynayan oyuncu Gwyneth Paltrow da hacamat yaptıran ünlüler arasında yer alıyor. Doğu tıbbının bir parçası olan hacamatı çok sevdiğini söyleyen Paltrow, “Hacamatın batı tıbbından farklı bir yaklaşımı var; daha bütünsel. Reçeteli ilaçlarla tedavi edilen bir semptomun aksine, doğu tıbbında sorunun köküne değiniliyor ve yalnızca geri dönüş yapılıyor” diyerek aslında hacamata olan güveninden ve onu şifalandırdığından bahsediyor.

3- Jennifer Aniston

Jennifer Aniston ise 2013 yılında vizyona giren ‘Call Me Crazy’ filminin galasında sırtındaki dairesel izlerle kameraların karşısına geçti. Görünüşe göre kupa terapisine yeni başlayan biri değildi. Aniston’ın vücudundaki kan dolaşımını artırabilmek için sık sık kupa çektirip, hacamat yaptırdığı söyleniyor.

4- Calum Best

İngiliz asıllı Amerikalı televizyoncu Calum Best de hacamat yaptıran ünlüler kervanında. Özellikle başından yapılan müdahalede çok fazla kirli kan çıktığını ve bunun onu çok rahatlattığını söyledi. Sağlıklı olabilmek için sık sık bu tedaviyi kendine uygulattığı biliniyor.

5- Justin and Hailey Bieber

Gelelim her yaptıklarıyla kendilerinden konuşturmayı başaran Bieber çiftine. Justin ve Hailey Bieber de doğal sağlık çözümlerine karşı bir sempati duyuyor. Hailey Bieber yaptığı bir açıklamasında dansçılık yıllarından bugünlerine dek sık sık hacamat yaptırdığını söyledi ve bu işlemi çok sevdiğinin altını çizdi. Justin Bieber da karısının izinden gidiyor olacak ki o da hacamat yaptırıp kupa çektiriyor ve bunu dönem dönem sosyal medya hesabında paylaşıyor.

6- Lady Gaga

Lady Gaga da bir zamanlar bu yöntemi merak etmiş ve denemiş üstelik hayran olmuş isimlerden biri. Hatta bir keresinde hacamat tedavisinden sonra kendini tamamen yeniden doğmuş gibi hissettiğini söyleyerek şu cümleleri kullandı “Ne kadar güzel bir gün! Bu harika bir şey.” Sık sık hacamat yaptıran Lady Gaga’nın yakınlarına da bu konuda ilham olduğu biliniyor.

7- Jessica Simpson

Amerikalı şarkıcı Jessica Simpson da hacamat sevdalısı olan isimler arasında. Hamileliği sırasında ayakları çok şiştiği için hacamat yapmayı deneyen ve ayaklarındaki şişkinlerden kurtulan Simpson hacamatın mucizesine inanıp sık sık yaptıran isimler arasında.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x